Haber

72 yaşındaki eşini öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi

ANKARA’da 90 yaşındaki kayınvalidesi ile tartıştığı sırada araya giren karısı Huriye Coşkun’u (72) bıçaklayarak öldüren Zekai Coşkun (71) hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Zekai Coşkun ve eşi, baktıkları kayınvalidesi Müşerref Taşkıner’in evden çıkma talebi üzerine tartıştı. Huriye Coşkun, eşinin annesiyle tartışmasını istemediği için araya girdi. Buna öfkelenen Zekai Coşkun, mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla eşi Huriye Coşkun’u 7 yerinden bıçakladı. Huriye Coşkun olay yerinde hayatını kaybederken, eşi de gözaltına alındı. Zekai Coşkun, sevk edildiği adliyeden çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın olayla ilgili yürüttüğü soruşturma tamamlandı ve iddianame düzenlendi. İddianamede ifadesi alınan Zekai Coşkun, eşinin kendisine küfür ettiğini bu yüzden sinirlenip bıçakladığını iddia etti. Müşerref Taşkıner ise iddianamedeki ifadesinde kızının küfür etmediğini, damadının kıskançlık yüzünden sürekli kavga ettiğini iddia etti. İddianame Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek dava açıldı.

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu