Haber

100 Bin Liralık Kirayı Kabul Etmeyen Kiracı Beyzbol Sopasıyla Dövüldü

İstanbul’da 30 bin lira olan kirayı 100 bin liraya çıkarmak isteyen ev sahibinin teklifini kabul etmeyen kiracı Hasan Eğilmez, beysbol sopasıyla dövüldü.

Cumhuriyet tarihinin en büyük konut krizi yaşanırken, hükümetin yüzde 25’lik tavan zam uygulaması kağıt üzerinde kalmaya devam ediyor.

Yıllardır Başakşehir’de bir site içinde yaşayan Hasan Eğilmez, kirasını 30 bin liradan 100 bin liraya çıkarmak isteyen konut sahibine itiraz edince beyzbol sopasıyla hastaneye kaldırıldı.

Eğilmez, ev sahibine 40 bin liralık bir teklifte bulunduğunu ancak bu teklifin kabul edilmediğini söyledi.

Eğmez dedi ki:

‘Akşam yürürken bizi takip etti. Beyzbol sopalarıyla kompleksin içinde ve dışında bekleyen insanlar vardı. Hatta birinde silah gördük. Bizi silahla korkutmak istedi. Bana doğru yürüyen 5-6 kişi vardı. Arkadakileri göremedim. Hızlı bir formda geri döndüler ve beyzbol sopasıyla 4-5 vuruş yaptılar. Aldığı darbelerin etkisiyle yere düştüm. Ben yere düştüğümde bu kişi ben kanlar içinde yerde yatarken yine kendi beyzbol sopasıyla başıma vurdu. Gardiyanlar müdahale etmeye çalıştı. Onlara da saldırdılar. Daha sonra bir arkadaşım beni fiilen aldı, oradan ayrıldık ve hastaneye gittik.’

Darp raporu alan Eğilmez, ev sahibine şikayette bulunacağını da belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu